Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym z globalnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest komunikacja. Nasze województwa są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości samochodów na polskich drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie mieszkańców jak również usprawni integralność infrastruktury miasta.

Wśród pozostałych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i by było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.