restauracja włoska Bianca w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród szerokich opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Makarony to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. włoskie jedzenie w Krakowie Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, piada oraz liczne desery – np. granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film