Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dziś kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka Kraków

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, właśnie dlatego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez speców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, lecz też o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są doskonałe warunki medyczne. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednakowoż też o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, które może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.